Wycieczki zagraniczne

Czechy

Praga i Skalne Miasto
Nie jest łatwo przekazać relacje z podróży, gdyż słowa nie wyrażą tego co najpiękniejsze klimatu, zapierających dech w piersiach widoków i emocji. Celem naszego wyjazdu do Czech była Praga i Skalne miasto. Choć kraj ten ma o wiele więcej do zaproponowania, to trudno w kilka dni poznać wszystkie jego zakątki i tajemnice. I jedno jest pewne, na pewno tam jeszcze wrócimy! Skalne miasteczko przywitało nas słońcem i temperaturą idealną do spaceru po tym wyjątkowym miejscu. Skalne Miasto to część Gór Stołowych, gdzie wpatrując się w poszczególne skały można zaobserwować wyłaniające się z... Czytaj całość »
Raz, dwa, trzy - Praga!
Do Pragi z mojego rodzinnego miasta jest zaledwie 200 kilometrów, a mimo tego udało mi się tam wybrać dość niedawno. Trochę zapatrzona i zasłuchana w wieści o prawdziwych stolicach europejskich państw wybrałam się do Czech w kwietniu tego roku. Dziś mogę powiedzieć, że mogłabym tam wracać, ilekroć tylko czas by mi na to pozwoli w Pradze bez wątpienia można się zakochać! Praga jest taka, jak o niej mówią, to złoty okręt nad Wełtawą, dlatego postanowiłam rozpocząć jej zwiedzanie od Hradczan, miejsca, w którym niejako wszystko się zaczęło. Hradczany zachwycają kompleksem pałacowo-zamkowym... Czytaj całość »
Demianowska Jaskinia Wolności
Demianowska Jaskinia Wolności jest częścią Jaskini Demianowskiej wSłowacji po północnej stronie Niżnych Tatr wDolinie Demianowskiej. Turyści mają dostęp do ciągu odługości 1870 metrów. Jaskinia ta została wytworzona wciemnych wapieniach środkowego triasu, co było skutkiem erozyjnej ikorozyjnej działalności podziemnych wód potoku Demianówki. Jaskinia Demianowska zrobiła na mnie ogromne wrażenie kiedy byłam wniej po raz pierwszy jako nastolatka ibyłam nią tak samo zachwycona także 1,5 roku temu, kiedy miałam okazję zwiedzić ją ponownie przy okazji wakacji wpolskich górach. Na Słowację... Czytaj całość »