Wycieczki zagraniczne

Hiszpania

Co może nam zaoferować Hiszpania?
Nie trzeba być szczególnym specjalistą od światowej turystyki aby doskonale zdawać sobie sprawę z tego, że Hiszpania należy do zdecydowanie najciekawszych miejsc na całej kuli ziemskiej, i bez żadnego problemu może spełnić wymagania nawet najbardziej wybrednych osób które chcą spędzić swoje wakacje na najróżniejsze sposoby. Naprawdę warto jest nieco bliżej zainteresować się tym wspaniałym krajem, bowiem rzeczywiście ma on do zaoferowania wiele ciekawych rzeczy. Po pierwsze, Hiszpania może poszczycić się bardzo bogatą historią oraz kulturą, na którą znaczny wpływ wywarły na przestrzeni... Czytaj całość »
Poznaj skarby Hiszpanii
Hiszpania cieszy się tak ogromną popularnością przede wszystkim ze względu na swoje ogromne bogactwo kulturowe i historyczne, które połączone jest tutaj z wieloma pięknymi krajobrazami - a jak od dawna wiadomo, takie połączenie stanowi uniwersalny przepis na miejsce atrakcyjne dla każdego turysty. Jeżeli chcemy się tutaj zatrzymać to warto jest skupić się na tych najsłynniejszych miastach, takich jak Madryt czy Barcelona, bowiem mają one do zaoferowania zdecydowanie najwięcej atrakcji. Nie ulega zatem wątpliwości fakt, że Hiszpania jest doskonałą propozycją dla każdego turysty. Śmiało... Czytaj całość »
Odkryj piękno Hiszpanii
Nie od dziś wiadomo, że kraje leżące na południu Europy z czystym sercem mogą być zaliczane do zdecydowanie najpiękniejszych miejsc na całym świecie. Idealnym na to dowodem jest Hiszpania - kraj, który już od bardzo dawna cieszy się ogromną wręcz popularnością i jest ceniony nawet przez tych najbardziej doświadczonych oraz wybrednych turystów. Jeżeli ktoś ma jakiekolwiek wątpliwości co do słuszności tej opinii, to sam powinien wybrać się do tego miejsca i przekonać się, co ma ono do zaoferowania. Zdecydowanie największą zaletą tego niesamowitego kraju jest sam fakt, że jest to ciekawe... Czytaj całość »
Madryt - tu bije serce Hiszpanii
W majowy długi weekend postanowiłam wybrać się do Madrytu, zwłaszcza, że jak się później okazało, pogoda w Polsce nie rozpieszczała. Wiedziałam, że te kilka dni pobytu nie odda w całości uroku miasta, ale chciałam zasmakować choćby jego części. Od początku wiedziałam, że moim celem będzie zwiedzanie miejsc, niekoniecznie rozsławionych w przewodnikach turystycznych i głównie tych, gdzie wstęp albo zwiedzanie jest darmowe lub na moją skromną kieszeń. Właśnie dlatego swoją wędrówkę po Madrycie rozpoczęłam od zahaczenia o ogromny madrycki park Casa de Campo droga do niego wiodła pośród... Czytaj całość »
Barcelona, do jakiej warto wrócić
W kwietniu tego roku postanowiłem wybrać się do Barcelony mojego niezrealizowanego dotąd marzenia. Bilety zabukowałem odpowiednio wcześniej, aby ich cena nie przyprawiła mnie o zawrót głowy, w dodatku trafiłem na terminy, które otwierały i zamykały weekend. Spakowałem tylko najpotrzebniejsze rzeczy, w tym te na krótko, choć u nas pogoda była zmienna pełen nadziei wyruszyłem do miasta mojej ukochanej Barcy. Z bardziej praktycznych rzeczy mogę powiedzieć, że po Barcelonie najlepiej przemieszczać się metrem, które jest dość dobrze rozwinięte, a bilet jednorazowy znów nie taki drogi.... Czytaj całość »