Wycieczki zagraniczne

Niemcy

Niemcy to Państwo ze stolicą w Berlinie i z oficjalnym językiem niemieckim, którego dialekt różni się w zależności od landu. Kraj ten leży między Morzem Północnym i Morzem Bałtyckim na północy a Alpami na południu, rzeką Ren na zachodzie i Odrą na wschodzie.

Autostopem do Hamburga
Sesja właśnie się skończyła, więc długo oczekiwane wakacje zaczęły się na dobre. Wraz z ukochaną postanowiliśmy to w jakiś sposób uczcić. To, że pojedziemy do Niemiec, wiedzieliśmy od dawna. Nasi zachodni sąsiedzi mają całkiem ładny kraj, który ostatnio lubimy odkrywać. Autostopem oczywiście, bo taka forma podróżowania od paru lat daje nam najwięcej satysfakcji. Ostatecznie padło na Hamburg. W Berlinie byliśmy już w tym roku, poza tym to nieco za blisko - w planach była około tygodniowa wyprawa. Spakowaliśmy się do dwóch dużych plecaków, zabraliśmy około 200 euro (w planie było wydać... Czytaj całość »
Wycieczka do Niemiec
Miałam okazję jeździć do Niemiec kilka razy zewzględu na przyjaciół wPaderborn, których tak naprawdę traktuję jak rodzinę. Z wycieczkami tymi najbardziej kojarzą mi się: częste zakupy (za) szybka jazda BMW ja oczywiście jako pasażer, bo wprzeciwnym wypadku mogłoby to się kiepsko skończyć wieczorne gry wremika Tequila imprezki - zazwyczaj były to połączenia 2 powyższych punktów, więc było wmiarę spokojnie irodzinnie; oprócz tego były drinki, tańce idart wtzw. party room wpiwnicy; raz poszliśmy na disco (w każdej sali inny rodzaj muzyki) imiałam wtedy całą noc... Czytaj całość »