Wycieczki zagraniczne

Oferty turystyczne

Seszele czy Mauritius - odpoczynek w raju
Decydując się na egzotyczne wakacje, często pojawia się problem, który kierunek wybrać najchętniej zwiedziłoby się jak najwięcej, a niestety czas ograniczony. Wybierając bajeczne wyspy na Oceanie Indyjskim nie trzeba już zastanawiać się, którą z pięknych wysp wybrać, biuro podróży Logos Tour oferuje wycieczkę obejmującą objazdową po Seszelach i Mauritiusie. W program wyjazdu zaliczają się aż trzy rajskie wyspy będące częścią Seszeli, każda z nich jest wyjątkowa i warta zobaczenia. Seszele zaginiony Eden Archipelag wysp odkryty w XVI wieku przez Portugalczyków. Chociaż Seszele... Czytaj całość »
Romantyczna ucieczka od codzienności
Wśród codziennych problemów i obowiązków trudno wykrzesać z siebie romantyzm i obdarować nim ukochaną osobę. Dlatego warto od czasu do czasu zaplanować sobie romantyczny weekend, by spędzić kilka chwil tylko w swoim towarzystwie i móc w pełni się sobą nacieszyć. Bez wątpienia sprzyjają temu wyjazdy - romantyczna, weekendowa wycieczka to idealny pomysły by podnieść temperaturę w każdym związku. Romantyczny pakiet w hotelu Jednym z najlepszych pomysłów, który z pewnością ucieszy oboje partnerów, jest weekendowy wyjazd do hotelu. Polskie hotele mają ciekawą i bogatą ofertę... Czytaj całość »
Wakacje na własną rękę czy z biurem podróży?
Wyjazdy wakacyjne i okres letni to bardzo zgrana para. Właśnie wtedy sprzyja nam pogoda, a do tego otrzymujemy urlop w pracy. Dzieci mają wakacje zatem z łatwością dopasowują się do rodziców. Czy lepszym pomysłem na wczasy jestbiuro wycieczkowe, czy też spontaniczny wyjazd na własną rękę? Logistyczne wyzwanie Często słyszy się o szalonych wycieczkach objazdowych. Osoby przemierzają Europę, mając ze sobą tak niewiele. Ciekawa forma spędzania wakacji, ale wymaga od nas kilku cech. Po pierwsze, świetnego planowania kolejnych kroków. Musimy dokładnie znać miejsce ostatecznej... Czytaj całość »
[infografika] Jak przewieźć rower samochodem
Rowerjest obecnie coraz bardziej popularnymśrodkiem transportu. Dla odpoczynku i zrelaksowania się wartosię wybrać na wycieczkę rowerową za miasto. W pierwszej kolejności należy jednak wybrać sposób, w jaki przewieziemy rower do celu naszej podróży. Tu z pomocą przychodzą dostępne na rynku rodzaje uchwytów do montażu jednośladów na aucie. Przedstawiamy 3 sposoby przewożenia roweru samochodem. Materiał został nam dostarczony przez sklep e-bagazniki.pl Przeczytaj również: Jak przewieźć rowery? Czytaj całość »
Agroturystyka - co nam zostało z tradycji europejskiej
Agroturystyka ma swoje korzenie już w początkach ubiegłego wieku choć szybciej (i świadomie) zaczęła się rozwijać około lat sześćdziesiątych. W Polsce to słowo weszło do bardziej powszechnego użytku dopiero w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych. Agroturystyka (pod między innymi nazwami Ferien auf dem Bauernhof lub tourisme rural ) w tym czasie najprężniej zaczęła się rozwijać w europejskich krajach niemieckojęzycznych i we Francji. Sprzyjało wtedy temu nie tylko otoczenie geograficzno-przyrodnicze ale również dostępność do gospodarstw, wynikająca miedzy innymi z dobrej jakości dróg.... Czytaj całość »
Dlaczego warto organizować wyjazdy integracyjne?
Jesteście właścicielami przedsiębiorstwa? Zależy Wam na tym, aby osiągać co miesiąc możliwie jak największe zyski? W takim razie musicie oferować nie tylko dobrej jakości produkty czy świadczyć profesjonalne usługi. Ważne jest też to, żeby Wasi pracownicy byli zadowoleni z wykonywanych na codziennie zadań. Trzeba również zwrócić uwagę na to, aby posiadać zgrany zespół, który będzie potrafił ze sobą współpracować. Nie może zatem dziwić, że coraz popularniejsze w naszym kraju są wyjazdy integracyjne. Dlaczego warto je organizować dla swoich podwładnych? Szansa na wzajemne poznanie się... Czytaj całość »
Polskie wybrzeże
Podróżując po polskim wybrzeżu często jesteśmy zaskoczeni, jak wiele ten region ma nam do zaoferowania. Okazuje się, że plaże i lody na molo to nie wszystko, że możemy tu napotkać niezwykłą przyrodę, nacieszyć oczy niepospolitymi krajobrazami i naturalnie spotkać interesujących ludzi. Z całego polskiego wybrzeża upodobaliśmy sobie przede wszystkim dwa miasta Międzyzdroje i Świnoujście i to właśnie tutaj postanowiliśmy ulokować nasze apartamenty. Oba te miasta są miejscem idealny ma wakacje nad polski morzem, a ogrom atrakcji jakie oferują zdecydowanie pozwolą znaleźć zajęcie również i... Czytaj całość »
Alpy - góry zachwycające również latem
Alpy to miejsce odpowiednie nie tylko na zimowe, śnieżne szaleństwo. To także doskonały kierunek dla wszystkich tych, którzy kochają letnie wędrówki po górach, zapierające dech w piersiach widoki i błogie chwile spędzone na łonie przyrody. Gwarantujemy, że lato w Alpach zapewni doskonałą rozrywkę całej rodzinie. Poniżej przedstawiamy największe letnie atrakcje Alp. Grossglocknerstrasse najbardziej malowniczy szlak Alp Grossglocknerstrasseto wysokogórska, austriacka droga, która serpentynami pnie się ostro do góry - pokonanie trasy o długości 50 kilometrów wystarczy, aby znaleźć się... Czytaj całość »
Arabski w Rabacie, czyli gdzie najlepiej uczyć się języka arabskiego?
Język arabski nie należy do najłatwiejszych i najchętniej wybieranych. Ma to swoje korzenie w bardzo zróżnicowanej kulturze, daleko odmiennej od naszej, ale też w ukształtowanych stereotypach społecznych. Nie bez znaczenia jest też fakt, że z językiem tym najczęściej spotykamy się podczas letnich wyjazdów wakacyjnych lub urlopów. To jednak nie powód, by się z nim nie zaprzyjaźnić Cel niezwyczajny: wycieczka językowa Gdzie najlepiej uczyć się języka arabskiego? Oczywiście tam, gdzie ludzie posługują się nim na co dzień i gdzie bliżej języka być się już nie da. Powiedzmy: Maroko, a... Czytaj całość »
Ryn - mazurska perła
Wspaniała miejscowość o wspaniałej historii Pierwsze wzmianki o miejscowości Ryn datowane są już na 1377 roku, który obecnie uznaje się za początek budowy zamku ryńskiego. Wokół niego, a zarazem równocześnie z nim rozwijała się pozostała infrastruktura, która z czasem z osady przekształciła się w miasto. Obecnie zamek ryński uważany jest za jeden z najokazalszych i najpiękniejszych w Polsce. Zadaszony dziedziniec o powierzchni 900m kw. dostępny jest do zwiedzania jako atrakcja turystyczna. Sale, również otwarte dla zwiedzających, utrzymane zostały w średniowiecznej stylistyce. Inną... Czytaj całość »