Wycieczki zagraniczne

Romantyczna ucieczka od codzienności

Wśród codziennych problemów i obowiązków trudno wykrzesać z siebie romantyzm i obdarować nim ukochaną osobę. Dlatego warto od czasu do czasu zaplanować sobie romantyczny weekend, by spędzić kilka chwil tylko w swoim towarzystwie i móc w pełni się sobą nacieszyć. Bez wątpienia sprzyjają temu wyjazdy - romantyczna, weekendowa wycieczka to idealny pomysły by podnieść temperaturę w każdym związku.

Romantyczny pakiet w hotelu

Jednym z najlepszych pomysłów, który z pewnością ucieszy oboje partnerów, jest weekendowy wyjazd do hotelu. Polskie hotele mają ciekawą i bogatą ofertę romantycznych pakietów weekendowych dla zakochanych, wystarczy tylko wybrać tę najbardziej dopasowaną do naszych potrzeb.

Najciekawsze wydają się być propozycje wspólnego spędzenia przyjemnych chwil w Spa, gdzie podczas relaksujących masaży, rozgrzewających wizyt w saunie, kojących kąpieli w jacuzzi czy poprawiających urodę i samopoczucie zabiegów kosmetycznych można doświadczyć pełni przyjemności. Taka poprawa kondycji psychofizycznej sprzyja relaksacji, odprężeniu, no i oczywiście romantyzmowi.

Na które zatem z urokliwych miejsc w Polsce się zdecydować?

Romantyczny wyjazd we dwoje w Trójmieście

W Polsce jest wiele niezwykle pięknych i urokliwych miejsc, które idealnie nadają się na romantyczny weekend. Jeśli chcemy spędzić go nad morzem, to koniecznie trzeba wybrać się do Trójmiasta. Kameralny Sopot zachęca do spacerów po molo i plaży, zwłaszcza poza sezonem, kiedy turystów jest znacznie mniej. Koniecznie trzeba też wybrać się na relaksacyjny spacer do Łazienek Północnych - można nimi dojść do Gdyni (orłowska plaża, molo i klif absolutnie są godne uwagi) oraz do Łazienek Południowych, które reprezentują nadmorską architekturę kurortową. Prawdziwą ucztą są też przechadzki uliczkami Sopot wśród starych kamienic i niezwykle czarujące, „tajemne” przejścia dla pieszych, jak chociażby te łączące ulicę T. Kościuszki z ulicą J. Sobieskiego.

Będąc w Trójmieście koniecznie trzeba wybrać się na gdańską Starówkę, by poczuć klimat historycznej architektury, a także do Parku Oliwskiego, który uznawany jest przez mieszkańców za najbardziej romantyczne miejsce w Trójmieście.

Weekend we dwoje w Augustowie

Jeśli marzymy o romantycznym wyjeździe we dwoje, ale o bardziej dyskretnym miejscu, to idealnie nadaje się do tego Augustów. To uzdrowiskowe, niewielkie miasteczko położone jest wśród lasów i jezior, dlatego idealnie nadaje się na wyjazd dla zakochanych. Na łonie zjawiskowej przyrody życie toczy przyjemniej, spokojniej i relaksująco.

Warto skorzystać z ofert tutejszych przewoźników i przepłynąć się do Doliny Rospudy (widok zapiera dech w piersiach – naprawdę jest tu wręcz baśniowo) lub Kanałem Augustowskim wpłynąć na malownicze jeziora: Necko, Białe i Studzieniczne. Piękne krajobrazy, nienaruszona natura i czyste powietrze sprzyjają relaksacji, nadając takiemu wyjazdowi intymnego klimatu.

Weekend dla dwojga w Krakowie

Jednym z najbardziej romantycznych miejsc w Polsce jest z pewnością Kraków. Zakochani nie liczą tutaj czasu, więc można ich spotkać o każdej porze dnia i nocy. Na spacer zapraszają urokliwe uliczki Starego Miasta oraz Kazimierza, zaś przechadzka po Plantach z pewnością dostarczy romantycznych wrażeń. Na koniec koniecznie trzeba wybrać się na Rynek Główny, gdzie znajduje się mnóstwo klimatycznych knajpek.

Zakochani chętnie korzystają również z możliwości zwiedzenia miasta z perspektywy dorożki. Jest to niezwykle atrakcyjna i romantyczna podróż szlakiem najciekawszych zabytków Krakowa. Więcej na temat pomysłów na weekend dla dwojga w Krakowie można znaleźć w artykule: https://wirtualneszlaki.pl/inne/weekend-dla-dwojga-w-krakowie

 

Romantyczny wyjazd na weekend to doskonały pomysł, aby na chwilę zatrzymać się w codziennym biegu i poświęcić czas ukochanej osobie. Budowaniu intymnej relacji idealnie sprzyjają wyjazdy, zwłaszcza w piękne i urokliwe miejsca, który w Polsce nie brak.

Komentarze

Dodaj komentarz