Wycieczki zagraniczne

Relacje z podróży

5 pomysłów na Majówkę z rowerem w okolicach Trójmiasta
Trudno jest w Polsce znaleźć drugi tak zróżnicowany region, jak okolice Trójmiasta. Z jednej strony Pojezierze Kaszubskie, znane ze wzgórz morenowych, pokrytych gęstymi lasami i z krystalicznych jezior. Z drugiej strony - Żuławy, z jedyną w naszym kraju depresją. To tereny wyjątkowo atrakcyjne turystycznie; mają bardzo wiele do zaoferowania. Okolice Trójmiasta są idealnym pomysłem na jednodniowy wypad rowerowy, na przykład w majówkę. Jedną z propozycji będą wspomniane już Żuławy Gdańskie. To teren zupełnie płaski, dlatego na taką wycieczkę mogą wybrać się również mniej wysportowani i... Czytaj całość »
Jak zorganizować udany wyjazd integracyjny?
Korzyści z wyjazdów integracyjnych dla firm jest bardzo dużo.Wśród nich można wymienić redukcję stresu i zmęczenia u pracowników, poprawę atmosfery w pracy, motywowanie pracowników, budowa zgranego zespołu, budowanie lojalności wobec firmy, nagrodzenie pracowników, integracja pomiędzy pracownikami różnych szczebli, budowanie pozytywnego wizerunku firmy jako pracodawcy, poprawa komunikacji i wiele więcej. Aby jednak wyjazd przyniósł oczekiwane efekty musi być dobrze zorganizowany. Okazja do podniesienia kwalifikacji Wyjazd integracyjny może być świetną okazją do podnoszenia... Czytaj całość »
W góry czy nad morze - gdzie na ferie zimowe?
Okres ferii zimowych to czas, kiedy uczniowie są wolni od nauki szkolnej i mają mnóstwo wolnego czasu. Dlatego często zdarza się, że również rodzice korelują swoje urlopy z zimową przerwą w nauce swoich dzieci i decydują się na wspólny wyjazd na ferie. Pomysłów na spędzenie tego czasu jest wiele, każdy wiąże się natomiast z koniecznością odpowiedniego zaplanowania i organizacji. W zależności od kierunku wyjazdu trzeba przygotować się na inne okoliczności, a przede wszystkim rozważyć, gdzie się udamy. W góry, czyli białe szaleństwo Wyjazd na południe kraju jest... Czytaj całość »
O czym pamiętać wybierając się na wulkan?
Jeśli planujesz wypad do kraju, w którym po raz pierwszy nie tylko zobaczysz wulkan na własne oczy, ale także planujesz wejść na jego szczyt, musisz się dobrze do takiej wycieczki przygotować. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że będzie ona bardzo męcząca, ponieważ zazwyczaj do przejścia jest spory kawałek, co ze względu na strome wejście do łatwych zadań nie należy. Przeczytaj poniższe wskazówki, aby droga ta była chociaż nieco lżejsza: przede wszystkim wyśpij się, wypocznij i zregeneruj siły; bardzo istotny jest w tym przypadku ubiór - jeśli jedziesz do ciepłych krajów... Czytaj całość »
Co warto zobaczyć na Capri?
Capri, wyspa w Zatoce Neapolitańskiej na Morzu Tyrreńskim, okazała się być doskonałym miejscem jako jeden z punktów podróży poślubnej na południe Włoch. Jeśli Ty również masz przed sobą wycieczkę w ciepłe kraje i rozważasz tę wspaniałą wyspę, powinieneś wiedzieć co ciekawego Cię tam czeka. Podziwianie widoku Capri z daleka utrudni Ci mgiełka unosząca się w jej okolicach, jednak tuż po zejściu na ląd poczujesz się jak w raju. Jest to raj przede wszystkim dla kobiet, które są kuszone przez zapachy perfumerii na zmianę z zapachami ciast i innych deserów. Pierwszym miejscem, jakie dostrzeżesz... Czytaj całość »
Motocyklem w okolicach Gdańska
Długie przejażdżki motocyklowe, to jeden z najbardziej fantastycznych sposobów na spędzenie wolnego czasu. Pęd wiatru rozwiewający włosy, prędkość i cudowny ryk silnika, sprawiają, że krew zaczyna szybciej krążyć po naszym ciele, wydzielając endorfiny korzystnie wpływające na nasz nastrój. Żeby jednak wyprawa była udana, należy dobrze zaplanować trasę, która w pełni spełni nasze oczekiwania. Poniżej prezentujemy dwie najbardziej urokliwe i popularne trasy motocyklowe w okolicach Gdańska. Szlakiem Mierzei Wiślanej Jedna z najbardziej popularnych tras, która swoją sławę zdobyła... Czytaj całość »
Jak przygotować się do wyjazdu z dzieckiem?
Podróżowanie z dziećmi nie jest łatwym zadaniem i trzeba nastawić się na drobne problemy natury technicznej, takie jak rozregulowanie drzemek czy zwykłe marudzenie w trasie. Starsza córcia podczas jej pierwszych wyjazdów przesypiała praktycznie całą trasę, chociaż na dłuższą niż 2,5-godzinna nigdy się z nią nie wybraliśmy właśnie z obawy o to, że będzie się nudzić i płakać. Kiedy była nieco starsza i jej drzemki w ciągu dnia były już krótkie, wybawieniem były bajki włączane na telefonie, a z czasem na tablecie. Wtedy zaczęły się więc przydawać gadżety takie jak uchwyty na sprzęt i kilka... Czytaj całość »
Moulin Rouge
A na koniec, coś specjalnego dla wszystkich lubiących rozrywkę - Moulin Rouge. Powstał w tym samym roku, co Wieża Eiffla, a więc w 1889 i położony jest w dzielnicy Montmarte. Jest to najbardziej rozpoznawana nazwa kabaretu na całej kuli ziemskiej, która oznacza w dosłownym tłumaczeniu Czerwony Młyn. Taki właśnie jest umieszczony na budynku kabaretu i widoczny z odległości nawet kilkuset metrów. Odwiedzając Paryż musimy, choć jeden wieczór w nim spędzić, żeby nigdy nie żałować, że tu nie zajrzeliśmy. Co noc możemy tu oglądać spektakle, które zapierają dech w piersiach. Profesjonalne... Czytaj całość »
Rue de Louvre
Luwr niegdyś był Pałacem Królewskim, a dziś mieści się tutaj najsłynniejsze muzeum świata. Miliony turystów rocznie przyjeżdżają do Paryża, aby na własne oczy podziwiać dzieła sztuki najwybitniejszych artystów światowego formatu. Położony pomiędzy Rue de Rivoli, prawym brzegiem Sekwany, ogrodami Tuileries i Rue de Louvre jest najstarszym muzeum, w którym można oglądać tak wiele różnych eksponatów z tak różnych dziedzin kultury i nauki. Piramida ze szkła jest niezwykle charakterystyczna dla tego miejsca, to przez nią wchodzi się do samego muzeum. Ponieważ jest ona zbudowana dokładnie z 666... Czytaj całość »
Wieża Eiffla
Będąc w Paryżu nie można nie być na Wieży Eiffla. Każde miasto ma swoje charakterystyczne zabytki, które właśnie z nim są kojarzone. Mówi się, że Paryż to miasto zakochanych, a ja twierdzę, że Paryż to miasto wolności. Wystarczy tylko wejść na ostatnie piętro Wieży Eiffla i od razu wiadomo, co mam na myśli. Niewątpliwie jest to najwyższa budowla tego miasta, która niejednokrotnie była utożsamiana z całym krajem. Umiejscowiona jest ona nad Sekwaną, co dodatkowo dodaje jej uroku. Niektórzy zwykli nazywać ją Żelazną Damą bądź też Cudem ze stali, bowiem jest ona zbudowana z 18000 metalowych... Czytaj całość »